OPIS PROJEKTU

Charakterystyka projektu ExploreHouse, jego podstawowe założenia i cele

LABORATORIUM

Opis laboratorium badawczego, wykaz urządzeń oraz specyfikacja sprzętu

PODGLĄD NA ŻYWO

Dostęp do obrazu rejestrowanego przez kamery zainstalowane w laboratorium

GALERIE ZDJĘĆ

Galerie zdjęć obrazujące działania w ramach projektu ExploreHouse

Aktualności

Montaż przepływomierza elektromagnetycznego do pomiaru prędkości przepływu czynnika w instalacji grzewczej.

Rozszerzenie mozliwości elektroniki pomiarowej, rekonfiguracja i dodanie nowych przetworników.

Prace związane ze spalaniem mieszaniny słomy i osadów ściekowych.

Montaż dodatkowych urządzeń grzewczych - grzejniki Firmy Kermi.

Wykłady teoretyczne, ćwiczenia obliczeniowe oraz pokaz instalacji grzewczej w ramach OZEDay - Dnia Odnawialnych Źródeł Energii na AGH.

Montaż falowników na pompach obiegowych oraz wentylatorze nadmuchowym - firma Ekoterm.

Przegląd techniczny kotła oraz prace instalacyjne wykonane przez firmę Ekoterm. Usunięcie starych grzejników ściennych z pomieszczenia laboratorium.

Zajęcia terenowe/laboratoryjne z Odnawialnych Źródeł Energii dla słuchaczy Studium Podyplomowego Inżynieria Środowiskowa organizowanego w ramach Szkoły im. W. Goetla. Demonstracja kotła na biomasę i wykonanie prostych pomiarów.

Pierwsze prace montażowe związane z instalacją kamer na hali.

Prowadzenie rozmów z działem technicznym Wydziału Odlewnictwa, mających na celu ustalenie szczegółów podłączenia kamer do sieci wydziałowej.

Wydział Energetyki i Paliw otrzymał pierwszą partię kamer, które zostaną wykorzystane dla potrzeb wirtualnego laboratorium, realizowanego w ramach projektu ExploreHouse.

Ukończenie remontu hali. Podpisanie protokołu odbioru.

Ukończenie budowy ścianki działowej oddzielającej laboratorium kotła na biomasę od pozostałej części hali.

Rozpoczęcie prac remontowych: budowy ściany działowej, usuwania zbędnych elementów stalowych i betonowych na hali oraz prace elektromonterskie i renowacyjne.

Podpisanie umowy z firmą remontowo - budowlaną "TOMBUDOS". .

Rozpoczęcie prac mających na celu przygotowanie hali do remontu.

Przeprowadzenie dezynsekcji hali objętej projektem.

Prowadzenie rozmów pomiędzy dyrekcją administracyjną Wydziału Odlewnictwa a ekipą odpowiedzialną za prace przygotowawcze przed rozpoczęciem remontu hali. Sfinalizowanie ustaleń dotyczących uprzątnięcia obszaru hali objętego projektem.

Po wyłonieniu wykonawcy prac remontowo budowlanych (Zakład Budowlano-Ślusarski "TOMBUDOS"), odbyło się spotkanie przedstawicieli Wydziału Energetyki i Paliw oraz Wydziału Odlewnictwa. Omówiono ustalenia związane z przygotowaniem hali do remontu mającego rozpocząć się na początku października.